Stanoviště MOUNTAIN RANGERS

Záchranná služba Royal Rangers, vedená objektivními potřebami, které vyplynuli ze zimních zkušeností Mountain Rangers, rozšiřuje služby na stanovišti Havran na zbylou část roku, a sice o svátcích a prázdninách. 

Stanoviště naleznete na vrcholu hory Havran GPS 49.7432222N, 12.4088622E

Stanoviště je funkční o víkendech od 9 do 17 hodin.

Horská služba MOUNTAIN RANGERS

Mountain Rangers je projektem Záchranné služby Royal Rangers, který se zaměřuje na bezpečnost návštěvníků oblastí Slavkovského a Českého lesa v zimních měsících. Nedotčená příroda pohraničních oblastí láká řadu letních ale i zimních návštěvníků. Především běžkaři oceňují sněhovou pokrývku ve vyšších nadmořských výškách a stále se zlepšující a rozšiřující síť běžkařských tratí. Oblasti CHKO jsou řídce obydlené, a ne vždy dostupné pro běžná vozidla a techniku. Záchranáři z projektu Mountain Rangers jsou vybaveni právě pro tyto podmínky a jsou připraveni rychle a odborně pomoci návštěvníkům a běžkařům v nouzi. Případy z dvouletého působení projektu dokazují, že přítomnost záchranářů je žádoucí a prospěšná

 

Výjezdová stanoviště jsou obsazena dvoučlenným záchranným týmem.  Tým má k dispozici terénní, sněžné "čtyřkolky" a techniku pro převoz ležícího pacienta. Kromě standartního zdravotnického vybavení jsou stanoviště také vybavena AED (automatický externí defibrilátor) a kyslíkem.

Služby našich záchranářů jsou všem potřebným poskytovány zcela nezištně a zdarma. 

Lestkov 184                             IČO: 22767649                                   Tel. 777 778 845
349 53 Bezdružice                  č.ú.: 249571618/0300                       royal.ichthys@seznam.cz